Indtast din registrerede e-mail:
Indtast ny adgangskode:

Imago Parterapeuter under certificering

Herunder finder du en oversigt over de af foreningens medlemmer, der aktuelt er under uddannelse:​

A​

Anders Kjærgaard

Viborg

Anders Kjærgaard

8800 Viborg

Mobil: 61 66 97 73

Anna Christtreu

København K

Anna Migliorisi

Kronprinsessegade

1306 København K

Mobil: 24 24 48 12

E-mail: anna.migliorisi@hotmail.it

C

Cecilie Cornett

Humlebæk

Cecilie Cornett

3050 Humlebæk

Mobil: 27 85 37 24

E-mail: cecilie@lavenir.dk

Web: www.ceciliecornett.dk

E

Eva Houmann Christensen

Charlottenlund

Kontakt

Lindegårdsvej 51

2920 Charlottenlund

Mobil: 28 40 91 10

E-mail: eva@2L.dk

H

Heike Dalslet

Hundshøjvej 1

3660 Stenløse

dalslet@webspeed.dk

Se kort med adressen nederst på siden.

Helle Mikkelsen

Odense NV

Kontakt og healing

Spangsvej 32

5210 Odense NV

Mobil: 51 88 68 70

E-mail: post@kontaktogheling.dk

Web: www.kontaktogheling.dk

J

Johnny Petersen

Ishøj

Johnny Petersen

2635 Ishøj

E-mail: johnny.petersen@ishoejby.dk

L

Lea Juul

Viborg

Lea Juul

8800 Viborg

Mobil: 61 66 97 73

Lea Mette Rasmussen

København

Relation og retning

Holsteinsgade 29B

2100 København Ø

Mobil: 40 81 19 13

E-mail: kontakt@relationogretning.dk

Web: www.relationogretning.dk

N

Nils Kristian Lind

Hollændervej 2

6000 Kolding​

Tlf.: 50 48 94 84

nils@nilslind.dk 

Se kort med adressen nederst på siden.

P

​Per Black

Ringsted

Samtalens hus

Toftegårdsvej 12

4100 Ringsted

Mobil: 28 86 94 08

E-mail: per@samtalenshus.dk

Web: www.samtalenshus.dk

Annemarie Bergholt

Daugløkke Ege 48

3050 Humlebæk

Tlf.: 20 78 71 37

mail@annemariebergholt.dk

www.annemariebergholt.dk

Dorte Jallberg

Mellemvangen 24

2700 Brønshøj

Tlf.: 29 62 38 13

dorte@jallberg.dk

www.dortejallberg.dk

Hanne Jensen

Storetoft 7

6720 Fanø​

Tlf.: ​40 93 28 16

hanne.jensen1963@gmail.com

Heike Dalslet

Hundshøjvej 1

3660 Stenløse

dalslet@webspeed.dk

​Helena Lund

​Rørsangervej 66, 1. mf

2400 København NV

Tlf.: 31 37 34 11

helenalund@yahoo.dk

Jeppe Budde

Byagervej 201

8330 Beder

Tlf.: ​26 23 28 90

jeppe.budde@gmail.com

Kickan Andersen

Sct. Jacobsvej 12, 1. tv.

2750 Ballerup​​

Tlf.: 26 81 93 36

kickanandersen@hotmail.com

www.kickanandersen.dk

Kirsten Øvlisen

Vesterbyvej 27

6771 Gredstedbro

Tlf.: 50 99 16 74

vilslev@reviribe.dk

Lea Haderup

Nygårdsvej 45, 3. Th

2100 København Ø

Tlf.: 29 89 35 23

lea.haderup13@gmail.com

Marianne Fuusager

Vaarstvej 74, Skovstrup

9260 Gistrup​​

Tlf.: 61 34 64 16

fuus@live.dk

Marianne Shäfer

Fasanhusene 3

2620 Alberstlund

Tlf.: 40 14 92 97

psykolog.marianne.schaefer@gmail.com

Mette Rosenvel

Kroghsgade 6

2100 København Ø

​Tlf.: ​22 83 21 22

mette@pressense.dk
www.pressense.dk

Nils Kristian Lind

Hollændervej 2

6000 Kolding​

Tlf.: 50 48 94 84

nils@nilslind.dk

​Pia Jeppesen

Skodsborgvej 20

2830 Virum

Tlf.: 20 18 13 33

pia@piajeppesen.dk

Sanne Jensen

Lille Skindersøvej 1

3140 Ålsgårde​

Tlf.: ​61 40 51 49

sanne@boegeholmgaard.dk

Signe Feilberg

Kalenderparken 23

9270 Klarup​

Tlf.: 22 26 78 84

signe.feilberg@hjoerring.dk

God information

Overvejer I som par parterapi?

Konflikter, manglende nærhed og fastlåste mønstre er slet ikke ualmindelige, i hverken nye eller etablerede parforhold. Det afgørende er hvad man gør ved det.

Imago-parterapi kan genskabe den gode kontakt. Tag kontakt til et af vores mange professionelle medlemmer i nærheden af jer.​​

Bliv medlem af Imago-foreningen

Imago-foreningen i Danmark danner fællesskab for uddannede Imago-parterapeuter og Imago-facilitatorer, samt parterapeuter under uddannelse inden for området. 

Foreningens formål, vedtægter og procedure for indmeldelse finder du mere om under IMAGO-foreningen for medlemmer eller ved at søge om optagelse som medlem.​

Aktuelt for medlemmer

Vi afholder generalforsamling d. 19 maj 2018 kl.11 - 16 i Rørholmsgade 18. Vi håber at se så mange af jer som muligt. Der vil være kaffe og frugt og en let frokost.

Som noget nyt arrangerer vi åbne supervisionsdage, hvor der vil være mulighed for kollegial supervision, sparing og skabe større et netværk. 

Datoer er 1.6, 21.9 og 30.11 2018. 

På glædeligt gensyn.​

Hvorfor vælge Imago

Kernen i Imago parterapi praksis er, at forstå konflikterne som udviklingsmuligheder og ikke som en svaghed ved parret.

Vi har alle konflikter, og parterapien en en proces som guider dig og din partner ind i en dialog omkring de svære temaer imellem jer.

Fandt du ikke det du søgte?